Ідеї відпочинку

 • gallery
 • gallery
 • gallery
 • gallery
 • gallery
 • gallery

На який курорт поїхати? Карлові Вари vs Шаян

МОНІТОРИНГ САНАТОРІЇВ ТА ОБМІН ДОСВІДОМ

Від головного лікаря санаторію «Карпатія» Ганни Іванівни Сидоряк.

Активний режим життя, щоденні стреси та перенапруження викликають у людини одне бажання – відпочити, відновитись, підлікуватись, щоби зберегти безцінний дарунок – здоров’я. Чи важливо це тепер, коли в країні війна? Так, важливо! Ми повинні бути здоровими, щоби боротися до нашої Перемоги, а потім мати сили відновити країну, кожен на своєму фронті.

Тож санаторно-курортне лікування та оздоровлення, нові підходи до реабілітації військових та мирного населення не втрачають актуальності; навпаки, ми повинні ще активніше вчитися, обмінюватися досвідом, переймати нові технології, урізноманітнювати сферу надання лікувальних та оздоровчих послуг.

Впродовж багатьох років ми їздимо та моніторимо своїх колег як по Україні, так і за її межами. Оскільки ми говоримо, що санаторій «Карпатія» – європейського класу, то на цей раз вирішили відвідати Карлові Вари, відомі своїми водами. Та й наші гості неодноразово розповідали про свої враження саме від цього курорту.

Отже, рішення прийняте – їду в Карлові Вари! За порадою своїх колег, котрі зараз в Чехії, обираю один із 4-зіркових санаторіїв.

Трохи про Карлові Вари

Карлові Вари – це найвідоміше курортне місто в Чехії, розташоване на заході історичного регіону Богемія. Це бальнеологічний курорт, де лікують порушення обміну речовин (цукровий діабет, ожиріння), подагру, захворювання шлунково-кишкового тракту та опорно-рухового апарату. На території курорту знаходиться 13 цілющих джерел, які відкриті для всіх туристів. (Все майже як у нас, в «Карпатії».)

Карлові Вари – неймовірне місто з багатою історією, красивою природою та чарівною архітектурою. Подивитись у цьому містечку є на що: Млинська колонада, Старий Замок, сади Сметани, Дворжаки, Малий Версаль, Сад каменів. Тут і квіткові композиції, і цікаві статуї, і озерця, Музей скла Мозер, Замок Локет, православна церква Петра і Павла та багато інших цікавих пам’яток.

Про мінеральні води

Але повернімось ближче до нашої теми — мінеральної води. За хімічним складом карловарська вода являє собою натрієво-бікарбонатно-сульфатну кислу воду з РН 6,9, мінералізація якої приблизно 6450 мг/л. Спробувала цю смачну, трохи підсолену на смак мінеральну воду, майже з усіх джерел. Хімічний склад води у всіх джерелах однаковий, а ось температурою вони відрізняються.

Пила скільки хотіла і яку хотіла, правда, розуміючи, що роблю неправильно. Адже прийом мінеральної води (з якого джерела, якої температури, в який час, скільки) призначає лікар. Але на прийом до лікаря я записана аж на третій день перебування в санаторії (раніше ніяк, зайняті), тому обирала самостійно.

Порівнюючи хімічний склад мінеральної води «Шаянська» та «Карловарська», необхідно відмітити, що мінеральна вода «Шаянська» – вуглекисла, гідрокарбонатна, калій-натрієва, кремнієва, магнієва, середньої мінералізації, слабокисла, із загальним рівнем мінералізації 2,5–5 г/дм3. Завдяки наявності кремнієвої кислоти, яка сприяє омолодженню організму, «Шаянська» прирівнюється до славетних Каловарських вод. Саме невеликий вміст хлоридів сприяє послабленню дії гідрокарбонатів, через це «Шаянська» мінеральна вода має такий м’який та унікальний смак. Властивості нашої мінеральної води «Шаянської» близькі за властивостями популярних вод «Боржомі» та «Віші Селестен».

Ну, що ж водичку порівняла! Чудова «Карловарська», чудова «Шаянська», тим більше так схожі за хімічним складом!

Про санаторій у Карлових Варах

Наш 4-зірковий санаторій розташований на тихій вуличці, всього 7-10 хв. пішки від центру та цілющих мінеральних джерел. Затишна 4-поверхова будівля з просторою терасою при вході, на якій можна подихати свіжим повітрям, оглянути місцеві краєвиди та поспостерігати за туристами-перехожими.

Тішить, що тут вас не залишать без смачної вечері, сніданку чи обіду. Всі страви дуже апетитні, особливу увагу привертає свіжа випічка. У санаторії працює шведська лінія, що дуже зручно.

Проте ви самі повинні знати і пам’ятати про свої хвороби, і що вам можна, а що ні. Якщо у вас якась лікувальна дієта (стіл 5, 4 чи 9), не забувайте про це, і страви обирайте відповідально, щоб не зашкодити собі, адже тут так смачно, що можна і не стриматися, вийти за межі дієти.

Як у ресторані, так і на рецепції панує спокійна та затишна атмосфера, релакс музика, чистота та порядок. При вашій появі усі починають посміхатися. Якщо адміністратор готелю не може відповісти на запитання, що стосуються лікування (адже адміністратора лікувального відділення тут немає), він запропонує підійти до старшої медичної сестри. Та це вже буде завтра…

Нарешті настав другий день. Із отриманим графіком попередньо розписаних процедур спускаюся на нижній поверх в лікувальне відділення, на першу та єдину процедуру в цей день – грязьовий компрес (ставлять на ту проблемну ділянку, яку ви озвучуєте медсестрі).

Знайомлюся з медперсоналом, старшою медичною сестрою, мовного бар’єру практично немає. І тут теж – щирі посмішки, доброзичлива атмосфера, на всі питання по лікувальному процесу відповідають із задоволенням. Почуваєшся як вдома.

А завтра, на 3-й день перебування, мене чекає ручний масаж спини та мінеральна ванна, і тільки після цих процедур я нарешті потраплю на прийом до лікаря.Та хвилюватися мені нічого, тому що процедури, які вони вже встигли відпустити, не потребують консультації лікаря, і ніяк не зашкодять здоров’ю.

Масаж частковий класичний – легкий, ніжний, тобі посміхаються, тобі раді, тебе розуміють… Та 10-12 хвилин проходять дуже швидко. Йду на іншу процедуру.

Мінеральна термальна ванна. Мене вже чекають, просять роздягнутися і зануритися у ванну, вона вже набрана. Роздягаєшся… і чуєш, що одяг потрібно зняти повністю: «Зніміть купальник, будь ласка». Але я не хочу, бо через шторку, що розділяє ванни, видно силует сторонньої людини, явно чоловічої статі. Не слухаюся медсестру, купальник не знімаю, якось незручно… Опускаєшся в гідромасажну термальну мінеральну ванну і на 15 хвилин забуваєш про все, приємний запах м’яти, евкаліпта, музика… ти в раю.. засинаєш… «У вас все добре?», – раптово турбує мене медсестра, і я швиденько одягаюся. Не можна запізнюватися до лікаря.

Приємна лікарка Гелена вислуховує всі мої скарги, розписує, яку мінеральну воду пити, з якого джерела, якої температури, яку кількість та в який час. І тут я розумію, що вже 3-й день пила зовсім не те, що треба. Та нічого, почуваю себе добре. Відганяю від себе думку, що могло чи ще може статися.

І все… я можу йти. «Чекайте, чекайте, пані Гелено, в мене ще проблеми з опорно-руховим апаратом (називаю діагнози). Які додаткові процедури ви би порекомендували?». Міряємо тиск, все в нормі. Рекомендацію отримала – газові інʼєкції. Запитала, чи не зашкодять мені ще 2 вихреві ванни? Звичайно, ні. Консультативний листок на руках, сума теж на ньому. Пройшло всього 5 хвилин, і я вже на рецепції, оплата за консультацію—580 крон (це приблизно 870 грн) – дорогувато, але я не дивуюся, я ж у Чехії, не в Україні. Єдине, що дивує –серед відпочиваючих переважна більшість – наші співвітчизники.

Тепер я можу спуститися до старшої медичної сестри і забронювати додаткові процедури.

Потішив наступний 4-й день, дуже вже хотіла відвідати процедуру «парафінові рукавиці». Спробувала – чудодійний косметологічний ефект, шкіра рук стала ніжною, гладенькою, омолодженою.

Щиро вдячна старшій медичній сестрі санаторію за повноцінну екскурсію лікувальним відділенням та курортному лікарю (в них так називається лікар санаторію), тому що його принцип роботи суттєво відрізняється від нашого. Мені він сподобався. Легко, невимушено, коротко і швидко лікар призначає мінеральну воду та лікувальні процедури, без зайвої аускультації, пальпації… Що там у нас ще? А, сатурації.

Все інше має знати ваш сімейний лікар, обстеження ви теж всі проводите через нього, згідно умов медичного страхування та в порядку черги.

Хотіла ще щось дообстежити, перевірити, почути думку і європейських спеціалістів (наприклад УЗД ОЧП, консультацію ревматолога). Та, на жаль, не вдалося, адже додаткові обстеження та консультації потрібно бронювати наперед.

За цей час встигла відвідати декілька спа-центрів, в тому числі місцеву «лазню» – так би мовити, місцевий оздоровчий центр. Тут вже був і підводний душ-масаж, і соляна кімната, і косметолог, і спа-процедури, і ЕКГ, і лабораторна діагностика. Певні процедури тут відпускають і у вихідні.

Настав 5-й день, день від’їзду. Смачний сніданок. Вітання директора санаторію п. Яна. Прощальна посмішка адміністратора готелю (яка, до речі, вільно володіє українською мовою, що було дуже приємно). Ще раз оглядаюся навкруги. Чудовий санаторій, приємний персонал, затишні, чисті та теплі номери. На кожному поверсі багато відділів з різними сувенірами, біжутерією, навіть прикрасами зі срібла. Все можна придбати тут, на місці, за досить доступними цінами.

Отож, мій відпочинок-лікування завершено, можу робити висновки.

Загалом наш санаторій «Карпатія» не поступається місцем у сервісі та якості надання послуг 4-зірковому санаторію у Карлових Варах. Але врахуйте, що у нас ви маєте змогу отримати значно більше за значно нижчою ціною.

Адже у нас:

 • вартість консультативних прийомів лікарів та всіх лікувальних послуг значно нижча;
 • продовжений графік роботи медпрацівників, в тому числі працюємо в суботу;
 • цілодобово є чергова медична сестра, до якої завжди можна звернутися за допомогою;
 • ширший асортимент лікувальних та спа-процедур. А ще вони надаються і у вихідні дні;
 • прийом лікарів-консультантів на місці (акушер-гінеколога, дитячого та дорослого невролога, дерматолога, ЛОРа, педіатра, уролога);
 • широкий спектр лабораторної та функціональної діагностики;
 • процедури відпускаються з першого дня заїзду та в день виїзду;
 • є окремий адміністратор лікувального відділення, який розпише процедури на зручний для вас час та надасть детальну інформацію;
 • і ще багато-багато чого іншого важливого і корисного, що створює комфорт і робить лікування ефективним.

Чи треба нам чомусь вчитися у них? Так, обов’язково!

Вчитися треба завжди і будемо продовжувати це робити. Після цієї поїздки я остаточно усвідомила, що ми – не просто санаторій, а розрослися вже до справжнього медичного центру з потужною лабораторною та функціональною діагностикою, лікарями та консультантами різних спеціальностей, з неймовірною закритою територією, на якій є ліс, озеро, теренкури, дитячий будиночок, спортивний майданчик, батути, гойдалки, банька, апітерапія, літній басейн та літній амфітеатр, тренажерний зал. І все це – в одному місці.

Чи раджу я з’їздити в санаторій у Карлових Варах?

Якщо є бажання і можливість – так, обов’язково! По-перше, це чудове місто, яке особисто мені запам’ятається назавжди. По-друге, просто для відпочинку та порівняння. По-третє, щоби усвідомити, які ми, українці, все-таки молодці! Я пишаюся, що народилася в Україні, вчилася і працюю тут. Неймовірно щаслива, що займаю посаду головного лікаря у одному з найкращих санаторно-курортних закладів не тільки Закарпаття, а й України!

Щиро дякую всім захисникам України, завдяки яким ми можемо працювати та надавати лікувально-оздоровчі послуги навіть у ці важкі часи. СЛАВА УКРАЇНІ! Україна НЕПЕРЕМОЖНА!

Цікаві дописи

Проживання

Комфортні номери европейського рівня чекають саме на Вас!

Харчування

Ресторан та Гриль-Бар. У нас навіть дієтичне меню дуже смачне!

Оздоровлення

Цілюща мінеральна вода наповнена силою Карпатських гір.